Announcement

2020 Flyers Cup

Posted by Jeff Mauro on Mar 07 2020 at 04:13AM PST
image

Bracket Date Day Score Home Team Score Away Team
Flyers Cup AAA Quarter-Finals
AAA-Q1 5-Mar Thursday Grundy 7 Holy Ghost Prep Firebirds 0 Bishop Shanahan
AAA-Q2 5-Mar Thursday Hatfield 8 LaSalle Explorers 1 Roman Catholic Gladiators
AAA-Q3 5-Mar Thursday Skatium 3 St Joseph’s Prep Hawks 2 Cardinal O’Hara Lions
AAA-Q4 5-Mar Thursday Ice Line 2 Malvern Prep Friars 6 Father Judge Crusaders

Flyers Cup AAA Semi-Finals
AAA-S1 12-Mar Thursday Hatfield Holy Ghost Prep Firebirds Father Judge Crusaders
AAA-S2 12-Mar Thursday Hatfield LaSalle Explorers St Joseph’s Prep Hawks

Flyers Cup AAA Championship
AAA-CH 18-Mar Wednesday Hatfield

Bracket Date Day Rink Score Home Team Score Away Team
Flyers Cup AA Preliminary
AA-E5 3-Mar Tuesday Hatfield 4 Central Bucks South Titans 1 Conestoga Pioneers
AA-E6 3-Mar Tuesday Skatium 8 Haverford High Fords 0 Central Bucks West Bucks
AA-E7 3-Mar Tuesday Skatium 8 Perkiomen Valley Vikings 5 Downingtown East Cougars
AA-E8 3-Mar Tuesday Hatfield 4 North Penn Knights 1 Ridley Raiders
AA-E9 3-Mar Tuesday Ice Line 7 Downingtown West Whippets 3 Pennsbury Falcons
AA-E10 3-Mar Tuesday Grundy 7 Council Rock South Eagles 5 Parkland Trojans
AA-E11 3-Mar Tuesday Grundy 3 Neshaminy Redskins 4 Pennridge Rams
AA-E12 3-Mar Tuesday Ice Line 4 Boyertown Bears 1 Central Bucks East Patriots

Flyers Cup AA Quarter-Finals
AA-Q1 5-Mar Thursday Hatfield 4 Central Bucks South Titans 5 Boyertown Bears OT
AA-Q2 5-Mar Thursday Skatium 8 Haverford High Fords 1 Pennridge Rams
AA-Q3 5-Mar Thursday Ice Line 4 Perkiomen Valley Vikings 3 Council Rock South Eagles
AA-Q4 5-Mar Thursday Hatfield 2 North Penn Knights 3 Downingtown West Whippets

Flyers Cup AA Semi-Finals
AA-S1 11-Mar Wednesday Skatium 4 Downingtown West Whippets 2 Boyertown Bears
AA-S2 11-Mar Wednesday Skatium 4 Haverford High Fords 5 Perkiomen Valley Vikings

Flyers Cup AA Championship
AA-CH 17-Mar Tuesday Ice Line Perkiomen Valley Vikings Downingtown West Whippets
Flyers Cup AA Champions -

Bracket Date Day Rink Score Home Team Score Away Team
Preliminary Round – 1st Round
1st 2-Mar Monday Ice Line 8 West Chester East Vikings 5 Lower Merion Bulldogs
1st 2-Mar Monday Klick Lewis 7 Palmyra Cougars 1 Radnor Raiders
1st 2-Mar Monday Ice Line 12 Bayard Rustin Knights 2 Garnet Valley Jaguars
1st 2-Mar Monday Ice Works 4 Strathhaven Panthers 0 Sun Valley Vanguards
1st 2-Mar Monday Klick Lewis 10 Hershey Trojans 0 West Chester Henderson Warriors
1st 2-Mar Monday Ice Line 9 Unionville Indians 2 Wissahickon Trojans
1st 2-Mar Monday Ice Works 10 Springfield Cougars 0 Hatboro Horsham Hatters
1st 2-Mar Monday Ice Line 4 Plymouth Whitemarsh Colonials 6 Lower Dauphin Falcons

Flyers Cup A Quarter-Finals
A-Q1 4-Mar Wednesday Ice Line 5 West Chester East Vikings 3 Lower Dauphin Falcons
A-Q2 4-Mar Wednesday Ice Line 4 Palmyra Cougars 1 Springfield Cougars
A-Q3 4-Mar Wednesday Ice Line 4 Bayard Rustin Knights 1 Unionville Indians
A-Q4 4-Mar Wednesday Ice Line 0 Strathhaven Panthers 5 Hershey Trojans

Flyers Cup A Semi-Finals
A-S1 9-Mar Monday Ice Line 3 West Chester East Vikings 6 Hershey Trojans
A-S2 9-Mar Monday Ice Line 3 Palmyra Cougars 5 Bayard Rustin Knights

Flyers Cup A Championship
A-CH 17-Mar Tuesday Ice Line Hershey Trojans Palmyra Cougars
Flyers Cup A Champions -

Comments

There are no comments for this announcement.