Announcement

2020 Flyers Cup

Posted by Jeff Mauro on Mar 07 2020 at 04:13AM PST
image

GAME DATE DAY HOME AWAY
Flyers Cup AA – Seedings
1 Central Bucks South Titans SHSHL
2 Haverford High Fords ICSHL
3 Perkiomen Valley Vikings ICSHL
4 North Penn Knights SHSHL
5 Downingtown West Whippets ICSHL
6 Council Rock South Eagles SHSHL
7 Neshaminy Redskins SHSHL
8 Boyertown Bears ICSHL
9 Central Bucks East Patriots SHSHL
10 Pennridge Rams SHSHL
11 Parkland Trojans LVIHL
12 Pennsbury Falcons SHSHL
13 Ridley Raiders SHSHL
14 Downingtown East Cougars ICSHL
15 Central Bucks West Bucks SHSHL
16 Conestoga Pioneers ICSHL

Bracket Date Day Rink Score Home Team Score Away Team
Flyers Cup AA Preliminary
AA-E5 3-Mar Tuesday Hatfield 4 Central Bucks South Titans 1 Conestoga Pioneers
AA-E6 3-Mar Tuesday Skatium 8 Haverford High Fords 0 Central Bucks West Bucks
AA-E7 3-Mar Tuesday Skatium 8 Perkiomen Valley Vikings 5 Downingtown East Cougars
AA-E8 3-Mar Tuesday Hatfield 4 North Penn Knights 1 Ridley Raiders
AA-E9 3-Mar Tuesday Ice Line 7 Downingtown West Whippets 3 Pennsbury Falcons
AA-E10 3-Mar Tuesday Grundy 7 Council Rock South Eagles 5 Parkland Trojans
AA-E11 3-Mar Tuesday Grundy 3 Neshaminy Redskins 4 Pennridge Rams
AA-E12 3-Mar Tuesday Ice Line 4 Boyertown Bears 1 Central Bucks East Patriots

Flyers Cup AA Quarter-Finals
AA-Q1 5-Mar Thursday Hatfield 4 Central Bucks South Titans 5 Boyertown Bears OT
AA-Q2 5-Mar Thursday Skatium 8 Haverford High Fords 1 Pennridge Rams
AA-Q3 5-Mar Thursday Ice Line 4 Perkiomen Valley Vikings 3 Council Rock South Eagles
AA-Q4 5-Mar Thursday Hatfield 2 North Penn Knights 3 Downingtown West Whippets

Flyers Cup AA Semi-Finals
AA-S1 12-Mar Thursday TBA Downingtown West Whippets Boyertown Bears
AA-S2 12-Mar Thursday TBA Haverford High Fords Perkiomen Valley Vikings

Flyers Cup AA Championship
AA-CH 18-Mar Wednesday TBA
Flyers Cup AA Champions -

GAME DATE DAY HOME AWAY
Flyers Cup A – Seedings
1 West Chester East Vikings ICSHL
2 Palmyra Cougars CPIHL
3 Bayard Rustin Knights ICSHL
4 Strathhaven Panthers ICSHL
5 Hershey Trojans CPIHL
6 Unionville Indians ICSHL
7 Springfield Cougars ICSHL
8 Plymouth Whitemarsh ICSHL
9 Lower Dauphin Falcons CPIHL
10 Hatboro Horsham Hatters SHSHL
11 Wissahickon Trojans SHSHL
12 West Chester Henderson Warriors ICSHL
13 Sun Valley ICSHL
14 Garnet Valley Jaguars ICSHL
15 Radnor Raiders ICSHL
16 Lower Merion Bulldogs ICSHL

Bracket Date Day Rink Score Home Team Score Away Team
Preliminary Round – 1st Round
1st 2-Mar Monday Ice Line 8 West Chester East Vikings 5 Lower Merion Bulldogs
1st 2-Mar Monday Klick Lewis 7 Palmyra Cougars 1 Radnor Raiders
1st 2-Mar Monday Ice Line 12 Bayard Rustin Knights 2 Garnet Valley Jaguars
1st 2-Mar Monday Ice Works 4 Strathhaven Panthers 0 Sun Valley
1st 2-Mar Monday Klick Lewis 10 Hershey Trojans 0 West Chester Henderson Warriors
1st 2-Mar Monday Ice Line 9 Unionville Indians 2 Wissahickon Trojans
1st 2-Mar Monday Ice Works 10 Springfield Cougars 0 Hatboro Horsham Hatters
1st 2-Mar Monday Ice Line 4 Plymouth Whitemarsh 6 Lower Dauphin Falcons

Flyers Cup A Quarter-Finals
A-Q1 4-Mar Wednesday Ice Line 5 West Chester East Vikings 3 Lower Dauphin Falcons
A-Q2 4-Mar Wednesday Ice Line 4 Palmyra Cougars 1 Springfield Cougars
A-Q3 4-Mar Wednesday Ice Line 4 Bayard Rustin Knights 1 Unionville Indians
A-Q4 4-Mar Wednesday Ice Line 0 Strathhaven Panthers 5 Hershey Trojans

Flyers Cup A Semi-Finals
A-S1 9-Mar Monday Ice Line West Chester East Vikings Hershey Trojans
A-S2 9-Mar Monday Ice Line Palmyra Cougars Bayard Rustin Knights

Flyers Cup A Championship
A-CH 17-Mar Tuesday Ice Line
Flyers Cup A Champions -

Comments

There are no comments for this announcement.